Tejpovanie

Autorom tejto metódy a aj vynálezcom pružného tejpu špeciálnych vlastností je vedec japonského pôvodu Dr. Kenzo Kase. Kinesio Taping® je v súčasnej dobe ucelená liečebná metóda, ktorá je navrhnutá tak, aby uľahčila prirodzený proces hojenia tela a zároveň poskytovala podporu a stabilitu svalov a kĺbov bez akéhokoľvek obmedzenia rozsahu pohybov tela. Pomocou špeciálnej pružnej páske, štruktúrou podobnou koži,ovplyvňujeme kožu, podkožie, fascie. Úľava od bolesti je primárne spojená s elaváciou pokožky, pričom dochádza k zníženiu tlaku na receptory bolesti ,a tým aj zvýšenie cievneho a lymfatického transportu.

Pomocou Kinesio Tapingu dosahujeme výborné výsledky pri terapii napr. bolesti chrbta, bolesti krčnej chrbtice, bolesti kĺbov, svalových poraneniach, lymfatických opuchov, tenisových lakťov, pri nestabilite ramenného kĺbu, pri bolestivej menštruácii a veľa ďalších diagnóz.z odboru ortopédie, neurológie, gynekológie.

Je bezpečný pre populáciu od detských až po geriatrických pacientov a úspešne lieči rôzne ortopedické neuromuskulárne a iné zdravotné ťažkosti.

V našom zariadení sa používajú originálne tejpy od zakladateľa Dr. Kenzo Kase- Kinesio Tex.